Zamknięcie Punktu od 1 września

Nasi drodzy sympatycy. Wszystko ma swój czas i miejsce. Po niestrudzonych 18 miesiącach ciągłej pracy, jako jeden z ostatnich tego typu Punktów Pomocowych dla Uchodźców wojennych z Ukrainy i my zamykamy swoje podwoje. Od początku wojny Punkt działał w niezmienionej formule, wydając artykuły pierwszej pomocy, przede wszystkim kobietom i dzieciom, które przekroczyły naszą granicę po 24 lutym 2022 roku. Sytuacja Uchodźców rozwija się, stabilizuje i z pewnością zmieniają się także potrzeby odnośnie rodzajów pomocy. Zmieniają się także ceny mediów w naszym kraju, w szczególności energii elektrycznej, co stanowi nie lada wyzwanie dla rodzimych przedsiębiorców, ale także stowarzyszeń czy fundacji. Także i my borykamy się problemem niebotycznych cen, wynikających z użytkowania światła, ogrzewania czy zamrażalników na żywność  w naszym Punkcie na Magazynowej 25 w Przeźmierowie.  Dlatego zawiadamiam o zamknięciu naszego Centrum Pomocowego wraz z nowym rokiem szkolnym. Od września pomoc będzie udzielana indywidualnie, w konkretnych przypadkach, we współpracy z innymi organizacjami z naszego regionu.

Czas na podziękowania, podsumowania i wnioski, nadarzy się w niedalekiej przyszłości. A jest to niezmiernie długa lista osób, instytucji i spraw, o których warto napisać.

Obecnie, ponieważ czekają nas porządki i wyprowadzka, wstrzymujemy wszelkie zbiórki darów. Mamy na stanie spory zapas, który będziemy starali się w jak największej ilości wydać.

Z wyrazami szacunku,
Jakub Marchlewski
prezes fundacji „Jacek z Szafy”