Premiera filmu w siedzibie Fundacji


Drodzy Przyjaciele!

W piątek 26 kwietnia, punktualnie o godzinie 19.00 progi Fundacji „Jacek z Szafy” przekroczyli długo wyczekiwani Goście… na ten bowiem dzień zaplanowaliśmy premierę filmu „Ostatni zmysł”– dokumentu ukazującego codzienne życie Uczestników, Terapeutów i Pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy „Ognik” w Poznaniu. Wydarzenie wpisujące się w cykl comiesięcznych „Spektakli Rozmaitości”, poprzedzone było wieloma przygotowaniami – w ferworze porządków, dostosowywania sali na potrzeby kinowe i ekspozycji kiermaszu charytatywnego wspierali nas dzielnie Wolontariusze: Dominika Dopierała, Dorota, Oksana Matskovich z synkiem Iwanem, Amelia Kóska z bratem Adrianem, Tomasz Tracz i Wolfram Stern – dziękujemy, bez Was nie dalibyśmy rady!

Wieczór otworzył uroczyście nasz Przyjaciel, młody Trębacz Maurycy Majewski, któremu dzielnie towarzyszyła na scenie psina Lusia- stała bywalczyni fundacyjnych wydarzeń artystycznych. Nadszedł długo wyczekiwany moment, zgasły światła i przy dźwiękach muzyki pojawiły się na ekranie pierwsze kadry…. a my z wypiekami na twarzach czekaliśmy na reakcje publiczności. Były i łzy wzruszenia, i salwy śmiechu dobiegajace z różnych zakątków sali – niezwykłe to było uczucie móc na żywo obserwować reakcje widzów, wśród których nie zabrakło naszych wspaniałych Aktorów, na codzień przebywających w „Ogniku”, ich niezrównanych Terapeutów i Bliskich. Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować Wam za podarowanie nam tylu wyjątkowych chwil, ogromną wyrozumiałość i kredyt zaufania, uchylenie drzwi do Waszego świata, wiele lekcji pokory i empatii, których udzielaliście nam podczas kręcenia tego filmu! Niezmiernie miło było nam gościć wśród publiczności Annę Papierz, wybitną wiolonczelistkę, która poświęciła swój czas na nagranie partii wiolonczelowych do filmu, a także wielu innych znamienitych Gości.

Ale, ale, nie była to jedyna tego wieczoru premiera – po projekcji nadszedł czas na teledysk do utworu „Ostatni zmysł” – i znów kolejne niezapomniane wrażenia, bo i Aktorzy w nim grający w wyjątkowym anturażu – dzięki Małgorzacie Sikorskej z DRESS no stress na potrzeby klipu przybrali piękne stylizacje. A to jeszcze nie koniec emocji! Bo jeśli filmowa gala, to także wystąpienia aktorów i tak oto na scenie niczym hollywoodzka gwiazda zaistniała żywiołowa Aktorka Małgosia, a zaraz potem dołączył do niej Dawid oraz jedna z Terapeutek – podzielili się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami po premierze! Na koniec oficjalnej części wieczoru zagrał raz jeszcze nasz trębacz Maurycy Majewski, a my otrzymaliśmy od Aktorów z „Ognika” podziękowania w formie pięknych prac malarskich, wykonanych przez utalentowanych Uczestników. Malarskie dzieła podziwiać też mogliśmy na wystawie zorganizowanej na potrzeby galowego wieczoru – wszystkie prace powstałe pod okiem nieocenionego Terapeuty Wojtka cechuje ogromny entuzjazm i radość tworzenia – widać to było w każdym pociągnięciu pędzla!

Dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie Marcinowi Majewskiemu – dzięki Tobie wszystkie kwestie w obszarach technicznych stały tego dnia na najwyższym poziomie!

Tamara Filipiak i Ewelina Krabowska– nasze wspaniałe Wolontariuszki zadbały o podjęcie Gości bezalkoholowym szampanem, kawą i herbatą, upiekły bananowy chlebek i poprowadziły kiermasz, a Wolfram Stern przyłożył dłoń do marchewkowego ciasta – dziękujemy za Wasz nieoceniony wkład.

Zwyczajowo Wolontariusze zbierali również datki na najpilniejsze potrzeby naszych Przyjaciół z Zupy Wolności.

A my zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi żegnamy się z Państwem zapowiadając juz teraz internetową premierę filmu „Ostatni zmysł”.

Z serdecznym pozdrowieniem:

Aga Ostrowska i Jacques de Chiffon

Dodaj komentarz