„Ostatni zmysł” / film

Premiera filmowa to bardzo emocjonujący moment dla każdego twórcy. Również ta w internetowej odsłonie! 26 kwietnia, wspólnie z Aktorami i licznie zgromadzoną Publicznością mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć po raz pierwszy film dokumentalny „Ostatni zmysł”, utrwalający w kadrach życie Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Ognik” z Poznania. To uroczyste wydarzenie miało miejsce w siedzibie Fundacji „Jacek z Szafy” i było częścią cyklicznego wydarzania, jakim jest Spektakl Rozmaitości.

Przed Państwem premiera internetowa. Liczymy, że dostarczy Wam wielu wzruszeń, momentów refleksji, ale przede wszystkim radości, bo to właśnie radość zaskakiwała nas najbardziej podczas realizacji tego projektu. Ciepło, życzliwość i pozytywne emocje płynące od Uczestników, Terapeutów i Pracowników „Ognika” udzielają się każdemu, kto przekroczy drzwi tego świata. Niech i Państwo staną się jego częścią!

Życząc wszystkim miłego seansu, pragniemy raz jeszcze podziękować naszym wspaniałym Aktorom i Współtwórcom „Ostatniego zmysłu”:

Uczestnikom, Terapeutom i Pracownikom Środowiskowy Dom Samopomocy „Ognik” za zaufanie, cierpliwość do nas. Jesteście wspaniali!

Annie Papierz – za brawurowe wykonanie partii wiolonczelowych wykorzystanych w filmie.

Kindze Sobeckiej – za przyjęcie zaproszenia do projektu i wspaniały koncert skrzypcowy uwieczniony w filmie.

Małgorzacie Sikorskiej z DRESS no stress – za piękne stylizacje Aktorów w teledysku promującym film.

Alicji i Jackowi Hałasom – za wypożyczenie kostiumów historycznych na potrzeby teledysku.

Agnieszce Ostrowskiej – za przygotowanie kostiumów.

Za produkcję, reżyserię. zdjęcia, muzykę i montaż odpowiedzialność ponosi twórca tego zamieszania, czyli Jacques de Chiffon, który kłania się Państwu nisko, tymczasem już światła gasną i rozpoczyna się seans…