Podsumowanie akcji „Bezpieczne przekazanie darów”

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie akcji „Bezpieczne przekazanie darów”. Zebraliśmy od Państwa ogromne ilości ubrań – bardzo dziękujemy! Wszystko to jest segregowane w Fundacji na bieżąco i trafia do Sióstr Elżbietanek z ulicy Łąkowej w Poznaniu, wedle ich potrzeb i zamówień, a następnie przekazywane jest osobom bezdomnym i ubogim. Bez szerokiego echa, jakim odbiła się ta akcja wśród Państwa, nie byłoby to możliwe!

Zebraliśmy przede wszystkim dużo ubrań damskich i dziecięcych i na chwilę obecną nasze potrzeby zostały w tym aspekcie wyczerpane. Nadal potrzebujemy:

UBRAŃ MĘSKICH I BUTÓW, a także majtek, skarpet, pieluch dla dzieci i seniorów, jodyny, wody utlenionej, środków wirusobójczych. Jeśli ktoś z Państwa posiada i chciałby pomóc, proszę o komunikację przez messengera fundacji lub maila.

Bardzo dziękuję wszystkim wspaniałym Paniom, które albo dostarczyły ubrania do fundacji, albo umówiły się ze mną na odbiór: Joannie, Dominice, Poziomce, Sabrinie, Sylwii, Małgorzacie, Iwonie, Agacie, Aleksandrze, Joannie, Majce, Kindze, Katarzynie, Magdzie, Marcie, Danie oraz Karolinie (mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem!). Dzięki wam możemy pomagać!

Serdecznie dziękuję AlicjiCognifide Polska za przekazanie kosmetyków zebranych w ramach akcji „Project Shoebox: pomóż innym w Międzynarodowym Dniu Kobiet”. Wspaniałe paczki dla Pań zawierające produkty pierwszej potrzeby, trafiły już do najbardziej potrzebujących, mydła zostały przekazane Panom.

Dziękuję Tomaszowi, który nigdy nie odmawia pomocy w fundacji przy segregacji ubrań i innych darów. Bardzo dziękuję także Mariczce, która spędziła ze mną majówkę jeżdżąc dziś po Poznaniu i odbierając paczki sprzed Państwa mieszkań. Bez takich Wolontariuszy nic by się nie udało!

Dziękuję Pani Marcie Kaźmierskiej z „Gazety Wyborczej”, za artykuł, który pomógł rozpropagować naszą akcję:
https://poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,25901669,po-dzielnia-o…

Przede wszystkim dziękuję jednak Siostrom Elżbietankom. Macie na twarzach uśmiech, a w oczach ukryte zmęczenie. Jednak nie słyszałem nigdy, abyście narzekały. Wciąż zmieniacie na lepsze światy innych osób. Pozdrawiam także Macieja z fundacji Pro Publico – w służbie ubogim, który nad wszystkim czuwa.

Pozdrawiam,
Jacques