Black Friday

🖤 Black Friday…

Fundacyjnej pracy towarzyszy poczucie wspólnoty i braterstwa, jeśli można tak powiedzieć w tym przypadku, ponieważ stanowimy w większości kobiety. Lubimy się bardzo, żartujemy wspólnie, spędzamy razem pozytywnie czas. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w idealnym świecie fundacje takie jak nasza, byłyby niepotrzebne. Bo nie byłoby komu pomagać. Tymczasem u podstawy naszych działań leży obecnie cierpienie innych. I jak słusznie zauważyła jedna z Wolontariuszek – Black Friday nie wszędzie znaczy to samo. Na Ukrainie może on oznaczać po prostu blackout. Brak światła, brak wody, brak prądu, brak ciepła. Dlatego tym razem wyjątkowo film jest czarno-biały. Bo jest każdemu z nas potwornie smutno, że tak wielu ludzi obecnie cierpi, tak bardzo niedaleko od nas, a tak wielu z nich poznaliśmy osobiście i życzyliśmy szerokiej drogi i szczęścia, kiedy w lepszym czasie decydowali się na powrót na Ukrainę.

🎅 Działamy jednak dalej. W przyszłym tygodniu planujemy akcję Mikołajkową i każde dziecko otrzyma od nas świąteczną paczkę na denʹ Dida Moroza. Paczkę otrzyma każde dziecko, które przyjdzie do Punktu. Przypominamy wszystkim, że działamy dla całej społeczności. Polskiej, ukraińskiej i wszelakiego pochodzenia.

💚 Z ogłoszeń indywidualnych – poszukujemy dużej kołdry na dwie osoby dla Eleny i jej dziecka. Śpią razem pod jednoosobową, a teraz, kiedy zrobiło się zimno, przydałaby się im większa. Może ktoś z Państwa chciałby ich wspomóc? Jeśli tak, proszę pisać na nasz messenger. Dziękujemy!

❤️ W tym tygodniu dziękujemy naszym serdecznym przyjaciołom z Poznan Bread of Life za wsparcie żywnościowe. Naszym Anonimowym Darczyńcom za chleb. Wspaniałym ludziom z Cukiernia Liczbańscy za pieczywo, a także naszym przyjaciołom z Zupa Wolności, za dobrą współpracę oraz herlitz Polska za zeszyty dla dzieciaków. I za pyszne słodkości dla firmy Millano Group.

💙 A także wszystkim wspaniałym ludziom, którzy wciąż zasilają nasz Punkt jedzeniem, środkami higienicznymi i ciepłą odzieżą. Mieszkają w naszej okolicy wspaniali ludzie! Dziękujemy.

My potrafimy robić cuda ale tylko z Waszą pomocą ❤️❤️❤️.

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

Punkt Pomocy Humanitarnej
ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo
(budynek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych)
Dary można zostawiać w sobotę na ulicy Magazynowej 25, w godzinach 10:00 do 13:00.
Pomoc wydajemy w sobotę w godzinach 11:00-13:00

🇺🇦

Центру допомоги Україні.
Працюємо:
СУБОТА 11:00 – 13:00
Інші дні ми зачинені!
Адреса: Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25