Spotkanie opłatkowe 2022

„Ja myślę, ze u Was te soboty są takie bardzo integracyjne i ludzie chętnie się schodzą, żeby pogadać, pobyć i to jest bardzo fajne i wartościowe, jak takie targowisko na jakie chodziłam z babcią za dzieciaka. Raz w tygodniu – to było wydarzenie. Spędzało się tam pół dnia, żeby pogadać, a dzieciaki, żeby się razem wybiegały. Taki mały Kijów pod Poznaniem”

Usłyszałem dzisiaj od zaprzyjaźnionej działaczki społecznej takie właśnie słowa. Beato, dziękujemy Tobie, bo bardzo nas wzruszyły i podniosły na duchu. Jednocześnie mamy nadzieję, że nie masz nam za złe za ten właśnie cytat!

Sobota minęła nam pracowicie, bo ruch u nas jak na międzynarodowym lotnisku. Jedni przybywają, drudzy się z nami żegnają. Pojawiają się nowe oraz znane twarze niestrudzonych podróżników, poszukujących wsparcia, ale i towarzystwa i wytchnienia. Jednak tym razem dzień nie skończył się dla nas wraz z zamknięciem Punktu Pomocy Humanitarnej, ponieważ wieczorem spotkaliśmy się w naszej siedzibie na spotkaniu opłatkowym. Było to prawdziwie magiczne spotkanie, niemalże w rodzinnym gronie. Bo podobno przyjaciele to rodzina, jednak taka, którą wybiera się samemu. Było dużo wzruszeń, wspomnień i życzeń na przyszłość. Ale także śpiewanie kolędowych szlagierów w języku polskim i ukraińskim. Były prezenty, dyplomy i uściski. Pożegnaliśmy się przed północą w dobrych nastrojach, życząc sobie spotkania w tak zacnym gronie i za rok.

W tym tygodniu serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy:

❤️ Wszystkim wspaniałym ludziom, którzy nas zaopatrzyli w sobotę w zabawki, ubrania i wiele artykułów pierwszej potrzeby
💙 Naszym Anonimowym Darczyńcom za zapas żywności
❤️ Dziękujemy fantastycznym ludziom, którzy dostarczyli nam orzechy
💙 Projektowi od Czapy, za kolejną niemałą dostawę czapek
❤️Poznan Bread of Life za hojną dostawę warzyw
💙Cukiernia Liczbańscy za pyszne chleby
❤️ Podziękowania dla Fundacja Niesiemy Nadzieję z Mosiny za spory zapas wody. Fantastycznie, że o nas pomyśleliście! (Marcin – dzięki)
💙 Pozdrowienia dla naszych polsko-ukraińskich przyjaciół z Puszczykowa, którzy wykonują dobrą robotę, i z którymi mogliśmy podzielić się nadwyżką ubrań i jedzenia. Część trafiła do domu opieki w Winnicy na Ukrainie, a część zasiliła potrzeby puszczykowskiej społeczności.
❤️ Pozdrowienia dla Pawła, który od początku wojny niestrudzenie zaopatruje nasz Punkt, ale także wozi karetki i sprzęt medyczny na Ukrainę – jesteś WIELKI!
💙 I na koniec Grzegorz, który działa na rzecz osób bezdomnych w poznańskiej Ogrzewalni na Krańcowej i odebrał od nas kolejny zapas ubrań męskich dla swoich poopiecznych.

👉👉👉Jeszcze ważna informacja, którą będziemy przywoływać:
24 i 31 grudnia nasz Punkt będzie nieczynny.
Startujemy po świętach w sobotę 7 stycznia.
Przepraszamy. Musimy odpocząć!

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

Punkt Pomocy Humanitarnej
ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo
(budynek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych)

Dary można zostawiać w sobotę na ulicy Magazynowej 25, w godzinach 10:00 do 13:00.
Pomoc wydajemy w sobotę w godzinach 11:00-13:00

🇺🇦

Центру допомоги Україні.
Працюємо:
СУБОТА 11:00 – 13:00
Інші дні ми зачинені!
Адреса: Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25