Zostajemy.

Wielu ludzi i organizacji dobrej woli umożliwiło nam dalsze prowadzenie dzieła pomocowego przy naszym dotychczasowym adresie: w Przeźmierowie na ulicy Magazynowej 25. W naszym Gminnym Punkcie Pomocy Humanitarnej będziemy więc jak do tej pory obsługiwać osoby potrzebujące.

Wspracie przyszło do nas z Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne. Pan Wójt Tadeusz Czajka zagwarantował nam bezpieczeństwo i stabilizację potrzebną do dalszego działania, biorąc Punkt w dzierżawę dzięki umowie, która zostanie zawarta między Urzędem, a Zarządem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Poznań. Jest to dla nas rozwiązanie najkorzystniejsze z możliwych i nasza wdzięczność będzie równa wysiłkowi, jaki włożymy w to, aby Punkt był dalej ważnym społecznie miejscem na mapie naszej gminy. Serdecznie dziękujemy także za całe dotychczasowe wsparcie i kredyt zaufania od Pani Wójt Ewy Noszczyńskiej-Szkurat, która od samego początku wychodzi nam na przeciw i szybko rozwiązuje nasze problemy. Ludzie przychylni dają nam duże poczucie bezpieczeństwa i są motorem do dalszych działań.

Dziękujemy także serdecznie Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych, bez którego nic by się nie udało. Nasza współpraca z ustępującym prezesem Januszem Zarzyńskim była serdeczna i bezproblemowa – jesteśmy wdzięczni za wsparcie i sympatię. Nowy Prezes PZHGP, Pan Jarosław Szczepaniak, oraz cały zarząd Stowarzyszenia Hodowców, to ludzie dobrej woli, skorzy do rozmów i szukania rozwiązań. Dziękujemy im serdecznie za to, że może tutaj pozostać nadal i czekamy na dalsze wspólne spotkania podczas koszowania gołębi!

Dziękujemy także Pani Lidii Sikorze z Rady Sołeckiej Przeźmierowa, która administruje nasze lokalne Centrum Inicjatyw Obywatelskich, a dzięki której zaangażowaniu Związek Hodowców ma miejsce sprzyjające do odbywanie posiedzeń, podczas naszego zajmowania Punktu na Magazynowej. Pani Lidia aktywnie włączyła się także w pomoc w rozwiązaniu naszego problemu lokalowego – bardzo dziękujemy i nie zapomnimy!

Na koniec dziękuję także Wolontariuszom fundacji Jacek z Szafy, na których barkach spoczywa całe przedsięwzięcie pomocowe, a ogrom obowiązków jest imponujący: wydawanie pomocy, rozmowy z potrzebującymi, dostawy, zakupy, utrzymanie porządku i wiele, wiele innych działań, które wymagają zaangażowania czasowego i duchowego. Wasza dobra energia i ogromny trud jest głównym i pierwszym czynnikiem, który doprowadził do tego, że to miejsce jest wciąż żywe. Czapki z głów!

Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej będzie czynny jak do tej pory:

Wydawanie pomocy:
sobota 11:00-13:00

Przyjmowanie darów:
poniedziałek 14:00-16:00
sobota 9:30-13:00

Zapraszamy także do wsparcia finansowego naszych działań:
Rachunek Fundacji PLN: 26 1050 1520 1000 0090 8053 8086
ING Bank Śląski

Z wyrazami szacunku,
Jakub Marchlewski
Prezes fundacji „Jacek z Szafy”