Dużo ważnych informacji!

Kochani! Święta się zbliżają i u nas, jak wszędzie, także się dużo dzieje:

❄️ Zapraszamy na Przeźmierowskie Mikołajki w najbliższą sobotę 9 grudnia w godzinach 15:00 – 17:00, na rynku w Przeźmierowie. Będziemy mieli różne świąteczne fanty – dla każdego coś odpowiedniego! Dziękujemy Pani Sołtysowej Katarzyna Preyer za zaproszenie nas do udziału!

❄️ Od jakiegoś czasu na Punkcie Pomocy Humanitarnej mierzyliśmy się z wyciekiem wody, a ponieważ nasz problem został błyskawicznie rozwiązany, chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Wójtowej Ewie Noszczyńskiej-Szkurat za natychmiastowe wsparcie naszej sprawy, a także Panu Wójtowi Tadeuszowi Czajce za decyzję o przeprowadzeniu wymiany części instalacji na nową, tak aby uniknąć przyszłych awarii. Wspaniale jest mieć takie wsparcie! Dziękujemy także super ekipie z firmy TP-KOM za błyskawiczną robotę, mimo śniegów.

❄️ Dziękujemy Panu Dawidowi i Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie. Dzieci i ich rodzice zebrali dla nas sporo jedzenie z długim terminem zdatności, za co jesteś ogromnie wdzięczni, szczególnie teraz w okresie świątecznym.

❄️ Za ogromne ilości jedzenia dziękujemy Państwu Magdzie i Mirkowi – dawno nas nikt tak szczodrze nie obdarował!

❄️ Dziękujemy Cukiernia Liczbańscy za pyszne pieczywo – polecamy tą piekarnię gorąco!

❄️ I najlepszej fundacji w Poznaniu: Poznan Bread of Life za cotygodniowe wsparcie!

❄️ Nadal zbieramy odzież zimową, jednak mamy ogromną prośbę do Państwa – obecnie odzież dla dzieci jedynie od 140 cm w górę. Poniżej tego rozmiaru, mamy chwilowo przesyt.

❄️ Zapraszamy do grona naszych darczyńców:
Rachunek Fundacji PLN: 26 1050 1520 1000 0090 8053 8086
ING Bank Śląski

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy
Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej
ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo
Wydawanie pomocy: soboty 11:00 – 13:00
Przyjmowanie darów: poniedziałki 14:00 – 16:00, soboty 9:30 – 13:00

📚📙📜 A na koniec, dla tych którzy jeszcze nie posnęli, trochę do poczytania z Kącika Literackiego, tym razem klasyka:

Marek Aureliusz „Rozmyślania” (fragment)

Poniżaj się, poniżaj się sama, o duszo! By sama sobie zapewnić szacunek, nie będziesz miała czasu! Krótkie jest bowiem życie każdego człowieka. To twoje już się prawie do końca zbliża, a ty sama dla siebie nie masz szacunku, lecz szczęścia swego szukasz w duszach ludzi innych.

Czemu cię zajmuje to, co się dzieje poza tobą? Zapewnij sobie chwilę wolną do uczenia się czegoś dobrego i przestań błądzić w koło. Innego też rodzaju błądzenia należy unikać. Albowiem i ci są szaleni, którzy życie strawili w pracy, jeżeli nie mają celu, ku któremu kierują popędy wszelkie i w ogóle swoje myśli.

Nie widziano jeszcze, by kto był nieszczęśliwy z tego powodu, że nie troszczy się o to, co się dzieje w duszy innego człowieka. Ci zaś muszą być nieszczęśliwi, którzy nie śledzą z rozwagą drgnień duszy własnej.

👻