Już jesteśmy z powrotem!

I już jesteśmy z powrotem!

I choć doczekaliśmy się w tym Nowym Roku w końcu pożądnej zimy, a śnieg póki co nas nie opuszcza, po świątecznej przerwie odwiedziło nas sporo ludzi. Zarówno tych, którzy przyszli po pomoc, jak i tych, którzy chcieli wesprzeć nasze dzieło darami. Zawsze miło nam zobaczyć starych przyjaciół, szczególnie po przewie, ale także bardzo cieszymy się na nowe spotkania. Zawsze chętnie poznajemy tych, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas, aby dla nas coś uszykować i podzielić się z innymi, jak i tych, którzy zdecydowali się poprosić o pomoc – co przecież także wymaga odwagi. Staramy się wszystkich obsługiwać sprawnie, z uśmiechem na twarzy, cały czas starając się podnosić poziom naszych usług. Cieszymy się, że tu jesteśmy!

❤️Ogromne podziękowania dla Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie – dla dzieci, nauczycieli, rodziców. W sobotę otrzymaliśmy ogrom jedzenia, ubrań i znalazły się także zabawki!

❤️Dziękujemy Pani Annie z Butik Kobietki A&S w Rokietnicy, za zaopatrywanie nas w wieszaki.

❤️Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w tym tygodniu szczególnie Chata Polska oraz Poznan Bread of Life – bez waszego wsparcia nic by się nie udało!

❤️ Za wsparcie finansowe dziękujemy serdecznie Grażynie i Łukaszowi – dwie wspaniałe osoby, które wspierają nas już od jakiegoś czasu.

👉Zapraszamy do grona naszych darczyńców, każda złotówka wiele dla nas znaczy:
Rachunek Fundacji PLN: 26 1050 1520 1000 0090 8053 8086
ING Bank Śląski

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy
Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej
ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo
Wydawanie pomocy: soboty 11:00 – 13:00
Przyjmowanie darów: poniedziałki 14:00 – 16:00, soboty 9:30 – 13:00

📚
📙
📜

A dziś w kąciku literackim filozof Erich Fromm z książki „Mieć czy być”, z dedykacją dla wszystkich, którzy musieli porzucić swój dom, rodzinę, ojczyznę…

„Choć mamy bezpieczeństwo zapewniane przez posiadanie, jednak ludzie podziwiają tych, którzy mają wizję nowego, przecierają nowe ścieżki, mają odwagę pójścia naprzód. W mitologii ten modus egzystencji symbolicznie reprezentuje bohater. Potrafi on zdobyć się na odwagę porzucenia tego, co posiada – ziemi, rodziny, własności – i odchodzi, nie bez strachu, jednakże nie pozwalając mu sobą powodować. W tradycji buddyjskiej właśnie takim bohaterem jest Budda, który porzuca wszelką własność, całą pewność zawartą w hinduistycznej teologii – status społeczny, rodzinę – i zmierza ku życiu opartemu na nieprzywiązaniu. Z kolei Abraham i Mojżesz są bohaterami tradycji żydowskiej. Dla chrześcijan z kolei będzie to Jezus, który nie posiadał niczego i – w oczach świata – był nikim, a jednak żył pełnią swej miłości do wszystkich istot ludzkich. Grecy mieli świeckich bohaterów zapatrzonych w zwycięstwo, zaspokojenie swej dumy, podbój. Niemniej, podobnie jak u bohaterów ducha, Herakles i Odyseusz wytrwale dążą naprzód, niezachwianie przeciwstawiając się czekającym ich niebezpieczeństwom i ryzyku. Bohaterowie bajek spełniają identyczne kryteria opuszczenie, dążenie naprzód, zdolność trwania w niepewności.

Podziwiamy tych bohaterów, bo w pragniemy być tacy jak oni – jeśli bylibyśmy w stanie.”