Dni Gminy Tarnowo Podgórne 2019

W minioną niedzielę 16 czerwca nasza Fundacja gościła w Tarnowie Podgórnym w ramach organizowanych cyklicznie Dni Gminy Tarnowo Podgórne. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było dla nas okazją do spotkania się z lokalną społecznością, poznania nowych ludzi i podzielenia się z nimi naszą misją. Nie zabrakło więc rozmów na temat „Spektakli Rozmaitości” organizowanych w siedzibie Fundacji w Przeźmierowie, działań związanych ze wspieraną przez nas Zupą Wolności, dyskusji o tym jak pomagać osobom w kryzysie bezdomności: tak żeby było i mądrze, i skutecznie.

Główną atrakcją naszego stoiska były jednak warsztaty dla dzieci, a te przybywały licznie i wykazały się niesamowitą kreatywnością! Efektem ich wysiłków artystycznych były niezliczone rysunki, prace przestrzenne, klamerkowe zwierzaki i inne cuda. To dla nas wielka radość móc obserwować najmłodszych z takim zapałem podchodzącym do plastycznych zajęć! Twórcze szaleństwo nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Oksany Matskovich i Agnieszki Zerri Aleksiejew, które cierpliwie tłumaczyły, pomagały i bawiły się razem z dzieciakami. Dziękujemy za Waszą aktywną obecność i podzielenie się rozlicznymi talentami!

Drugi koniec warsztatowego stołu należał do naszego fundacyjnego krawca Tomasza Wolframa Sterna, który niczym paryski kreator mody tworzył piękne torby w otoczeniu tkanin, nitek, guzików i włóczek. Ale, ale, długo nie trwało i oto zbiegli się mali adepci krawiectwa, którzy pod czujnym okiem Mistrza tworzyli własne unikatowe wzory. Tomaszu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!!!

Dziękujemy Urzędowi Gminy Tarnowo Podgórne za udostępnienie gościnnego miejsca, Pani Monice Mroczkiewicz za pomysł i okazane wsparcie, Mariuszowi Lewoczko za życzliwość i pomoc. Pawłowi Kłyszyńskiemu z firmy Jet Studio za wykonanie dla nas banerów za darmo, i Dominikowi Sysce z „WOW MAMO – Wielkie Bańki Mydlane” za dostarczenie płynu i akcesoriów, dzięki którym nasze dzieciaki miały nie lada gratkę. Osobne podziękowania za nieocenioną pomoc kierujemy również do Tomisława Stefaniaka.

I na koniec dwa słowa od naszej dwójki – baliśmy się bardzo! Czy damy radę, czy uczestnicy dopiszą, czy mieszkańcy zainteresowani będą naszymi działaniami. Ale udało się. I było pięknie, dzięki Wam wszystkim!

Pozdrawiamy serdecznie!
Aga Ostrowska i Jacques de Chiffon
Fundacja Jacek z Szafy