Sen nocy letnie już za nami!

Kochani! Za nami kolejny „Spektakl rozmaitości”, tym razem o tytule „Sen nocy letniej”. Sezon koncertowy postanowiliśmy zakończyć z wielką pompą. Zaczęło się od bardzo ważnego wykładu Moniki Góralskiej o tym jak radzić sobie z upałami, jak radzić sobie z kleszczami, osami i jak udzielać pierwszej pomocy tak, żeby nie zaszkodzić poszkodowanemu, ani sobie. Są to bardzo ważne tematy, które należy poruszać i mamy nadzieję na dalszą współpracę z Moniką, która dodatkowo jest felinoterapeutką. Tymczasem scenę zajęli trębacz Maurycy Majewski oraz śpiewak operowy i teatralny Paweł Myszkowski. Zaczęli wspólnym utworem i stanowili fenomenalny duet – trąbka i głęboki basowy głos. Następnie na scenie pozostał już sam Paweł i porwał dosłownie całą salę do tańca w doskonale dobranym repertuarze popularnym. Koncert był tak dobry, że tańczył nawet nasz fundacyjny duet, co jest wydarzeniem bez precedensu! Nie obyło się bez niespodzianek, bowiem niespodziewanie ze swoją kapelą wpadł na salę nasz sąsiad i muzykant Jacek Hałas i porwał tanecznym krokiem publiczność aż na ulicę, żeby się trochę przewietrzyła, wykonując niestworzone wygibasy na świeżym powietrzu w takt muzyki. Mamy więc nadzieję, że sąsiedzi Fundacji nie mieli nam za złe! Był to naprawdę magiczny wieczór i jesteśmy pewni, że wszyscy mieli następnego dnia zakwasy. Mamy w zwyczaju okraszać naszą salę koncertową zawsze nową wystawą malarstwa. Tak też stało się i tym razem. Na ścianach zagościły bajkowe obrazy niczym z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy! Ich Autor, Omurkul uulu Bazarkul, pochodzi aż z odległego Kirgistanu, a jego wyjątkowe malarstwo jest nadal dostępne do oglądania w naszej siedzibie.

Dzięki waszej szczodrości udało nam się zebrać 400 zł na Kiermaszu Charytatywnym na działalność Zupy Wolności. Kłaniamy się wam w pas!

Pragniemy podziękować także Uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy „Ognik”, ale w szczególności Terapeutkom: Magdalenie Bręczewskiej i Małgorzacie Zielińskiej, za poświęcenie wolnego czasu, dzięki czemu nasi przyjaciele z Marcelińskiej 58 mogli się z nami bawić w ten wyjątkowy wieczór!

Nasze koncerty, zawsze z doskonałą oprawą malarską, często z ciekawymi wykładami, na których staramy się integrować publiczność niepełnosprawną, osoby wykluczone i całą resztę świata, organizujemy regularnie już od grudnia. Za nami spektakl świąteczny, ukraiński, wieczór z zespołem Siły Specjalne, gdzie osoby wykluczone, grały z profesjonalnymi muzykami, był wieczór kinowy, gdzie puszczaliśmy nasz autorski film o osobach niepełnosprawnych „Ostatni zmysł”, było także spotkanie poświęcony tematyce Zero Waste. Staramy się jak możemy, żeby dostarczyć Państwu rozrywkę, jednocześnie zawsze organizując Kiermasz Charytatywny, gdzie Wolontariusze „Zupy Wolności” sprzedają fantastyczne książki, płyty, obrazy, zdjęcia artystyczne, za cenę ustaloną zawsze przez nabywcę, i w ten sposób pozyskują pieniądze na działalność na rzecz osób ubogich. Jesteśmy oboje szczęśliwi, ale zmęczeni. Dlatego po raz kolejny zaprosimy Państwa na Spektakl na jesieni. Tymczasem fundacja będzie na pewno działać przez okres wakacyjny, ale zamiast zapraszać Państwa do siebie, będziemy wychodzili na zewnątrz. Do was.

Serdecznie pozdrawiamy,
Aga Ostrowska i Jacques de Chiffon