Akcja „Bezpieczne przekazanie darów”

Dzisiaj udało się wygrzebać w Fundacji ostatnie rzeczy, które mogą się jeszcze przydać osobom ubogim. Ostatnie soki, ostatnie kilka ubrań, zbłąkany śpiwór, koc i kilka opakowań pieluch. Trochę ciasta i kiełbasy z zamrażarki. Wszystko to trafiło do Sióstr Elżbietanek z jadłodajni Caritas przy ulicy Łąkowej w Poznaniu. Siostry codziennie karmią, opatrują i ubierają kilkaset osób. Mają jednak ogromne braki, w końcu to czas pandemii. Dlatego rozpoczynam akcję „Bezpieczne przekazanie darów”, która może się udać tylko dzięki WAM. Jeśli posiadacie rzeczy, które chcialibyście przekazać bohaterskim siostrom, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (maseczka, rękawiczki, dezynfekcja toreb z darami płynem wirusobójczym), możecie zostawić w umówionym terminie i godzinie przy siedzibie Fundacji w Przeźmierowie, lub też umawić się ze mną na odbiór darów wystawionych przed wasz dom czy mieszkanie (Poznań i okkolice). Kiedy uzbieram wystarczającą ilość rzeczy, przetransportuję je na Łąkową i trafią do osób najbardziej potrzebujących. 

A oto co jest potrzebne (począwszy od rzeczy najważniejszych):

JODYNA
WODA UTLENIONA
ŚRODKI WIRUSOBÓJCZE
BUTY LETNIE (damskie i męskie)
OPATRUNKI
ubrania (damskie i męskie)
konserwy (z których można zrobić kanapki)
chleb
pieluchy
mleko dla niemowląt 

Jeśli chcecie przy okazji przekazać ubrania dziecięce, trafią one do fundacyjnych pojemników PCK. Prosiłbym jednak, aby były w osobnych torbach niż ubrania dla dorosłych.

Proszę o kontakt przez messengera Fundacji https://www.facebook.com/jacekzszafy/ lub mailowo fundacja@jacekzszafy.org – z góry dziękuję za całą pomoc!

Sama jadłodajnia działa w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=Vuqn7KJyxX4&feature=youtu.be

Dodatkowo chciałem pozdrowić Bartka, który wdzięcznie prezentuje się na tle busa z darami. Bartek został pierwszym uczestnikiem akcji „Bezpieczne przekazanie darów” i dzięki niemu mogłem dziś dostarczyć na Łąkową wiele toreb z ubraniami. Serdecznie dziękuję także Samancie, która przekazała Bartkowi wiele z uzbieranych przez niego ubrań.

Serdecznie pozdrawiam, dziękuję i proszę o pomoc,
Jacques

ps. W związku z obowiązkami wynikającymi z edukacji domowej, pierwsze transporty mogę odebrać od 24 kwietnia.