Szafa wraca po wakacjach.

🌊⛵️ Bonjour et bonne soirée! Witam wszystkich Marynarzy po przerwie, mając nadzieję, że po pandemicznych wakacjach wszyscy bezpiecznie dotarli do swoich portów

!🎼Jak to mówiły słowa dawno zapomnianej piosenki z młodzieńczych lat: „Był plecak na plecach i były walizki, a teraz wakacje skończone. Tornistry i teczki czekają na wszystkich i zaraz zawoła nas dzwonek.” Po urlopie i ja powracam, informując Państwa o wznowieniu działalności. I Szafy, i Jacka. Bo we dwoje zawsze raźniej!Już w zeszłą niedzielę spakowałem do busa przekazane przez Państwa ubrania, buty, książki, a także pieluchy i mleko dla niemowląt, podpaski dla Pań, a nawet dwa obrazy (pomyślałem, że mogą pozwolić stworzyć komuś namiastkę domu, nawet na pustostanie) i rozstawiłem mini stoisko na Dworcu Letnim w Poznaniu, przy okazji organizowanej co tydzień przez dobrych ludzi Zupie Wolności. Kierując się doświadczeniem nie miałem żadnych wątpliwości, że ubrania rozejdą się w tempie błyskawicznym, jednak, jako że stoisko literackie debiutowało, ku mojej radości donoszę, że rozeszły się wszystkie książki (niestety: oprócz „Dział Nawarony”!). Tym samym jest mi miło, że osoby w trudnej sytuacji materialnej, często w kryzysie (warto dodać, że najczęściej już permanentnym) bezdomności, tak chętnie sięgnęli po różnorakie dzieła literackie. Być może literatura to najlepsza forma ucieczki od prozy życia? W moim przypadku się sprawdza!

Na koniec dnia udało mi się także dowieźć opatrunki i środki dezynfekujące dla mieszkańców pustostanów przy Rondzie Starołęka. Kilka osób było w naprawdę kiepskim stanie po infekcji skórnej spowodowanej kąpielą w Warcie. A pomóc im mogłem jedynie dzięki Państwa wcześniejszym darom – Bardzo dziękuję!

Korzystając z okazji gorąco zachęcam wszystkich i jednocześnie przypominam, że bardzo chętnie przyjmuję dla osób potrzebujących:

👕 UBRANIA (jedynie męskie)
👟 BUTY (damskie i męskie)
🥫 KONSERWY
🍚 KASZE, RYŻE, MAKARONY
🥡 GOTOWE DANIA I SOSY W SŁOIKACH
🍞 CHLEB
🧻 OPATRUNKI
🤱 PIELUCHY (dla niemowlaków i seniorów)
🧸 MLEKO DLA NIEMOWLĄT
🧴 MYDŁA I INNE ŚRODKI HIGIENICZNE
💉 JODYNĘ, WODĘ UTLENIONĄ, INNE ŚRODKI ANTYSEPTYCZNE
😷 ŚRODKI WIRUSOBÓJCZE

Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam,
Jacques