Batmobil.

Buenos dias y buenas noches!

Niestety stało się tak, że mój Bus, po dziesiątkach niedzielnych tras na Dworzec, odmówił posłuszeństwa i trafił do mechanika. Udało mi się jednak załadować wszystko do mojego malutkiego Batmobilu, i tym razem z prowizorycznym stoiskiem, dołączyć do moich przyjaciół z Zupa Wolności. I choć pogoda nie dopisywała, udało się pod drzewkiem rozstawić ubrania, buty, środki higieniczne, pieluchy i różne różności: od dewocjonaliów po książki fantastyczne, i od scyzoryka po perfumy w fikuśnej butelce, tak aby każdy, bez względu na jego przekonania i preferencje, mógł znaleźć coś dla Ciebie. Nie ukrywam, że prowadzenie takiego obwoźnego stoiska z różnościami daje mi obecnie dużo radości – bardzo cieszę się, że sprawdza się tu powiedzenie: „Śmieć jednego człowieka, jest dla drugiego skarbem”. I tak wiele rzeczy przekazanych przez Państwa znajduje drugie życie. Ja sam natomiast cofam się dzięki temu w czasie do lat młodości, kiedy to na stoiskach podczas odpustu przy kościele, lub podczas zaduszek niedaleko cmentarza, można było dostać naprawdę wszystko: od korkowca po pierniki różnych kształtów i bieliznę. I jest mi dobrze z myślą, że mogę w jakiś sposób kontynuować tę tradycję zapomnianych już dawno czasów.

🎼🎧🎤Przy okazji zapraszam wszystkich już jutro, a więc we wtorek 1 września, na godzinę 10:30, na antenę Radia Poznań, gdzie tradycyjnie już spotkam się ze Sławkiem Bajewem i porozmawiamy chwilę o pracy fundacyjnej. Nie zabraknie także mojej muzyki, jeśli ktoś tylko będzie miał ochotę posłuchać.

🌊A teraz do brzegu marynarze!⛵️

💋Za ubrania i pieluchy serdecznie dziękuję Anecie, Annie oraz Monice. Jesteście super ekstra! Wysyłam także podziękowania do apteki „Naszej” z Przeźmierowa. Wszedłem tam po swoje sprawunki, ale obsługujący mnie przesympatyczny Pan rozpoznał mnie po głosie (a to dzięki audycjom u Sławka!) i wyszedłem z pięcioliterowym kanistrem środka wirusobójczego w prezencie. Wspaniała sprawa!

Nadal są poszukiwane:
👕 UBRANIA (jedynie męskie) i KAŻDE KURTKI
👟 BUTY (damskie i męskie)
🥫 KONSERWY
🍚 KASZE, RYŻE, MAKARONY
🥡 GOTOWE DANIA I SOSY W SŁOIKACH
🍞 CHLEB
🧻 OPATRUNKI
🤱 PIELUCHY (dla niemowlaków i seniorów)
🧸 MLEKO DLA NIEMOWLĄT
🧴 MYDŁA I INNE ŚRODKI HIGIENICZNE
💉 JODYNĘ, WODĘ UTLENIONĄ, INNE ŚRODKI ANTYSEPTYCZNE
😷 ŚRODKI WIRUSOBÓJCZE

Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam,
Jacques