Dzieje się!

Hyvää huomenta kaikille!

Ostatni tydzień obfitował w wiele niezwykle przyjemnych dla mnie spotkań. Dlatego chciałem bardzo serdecznie podziękować za całą pomoc oraz inspirujące rozmowy:

🍀Debiutującemu od niedawna w Poznaniu na os. Chrobrego punktowi wymiany rzeczy wszelakich – Givebox Piątkowo. Joanna wraz z koleżankami zaprosiły mnie do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Wyjątkowego, ponieważ dzieją się tu rzeczy niebywałe. Okoliczni mieszkańcy przynoszą to czego już nie potrzebują: od ubrań, przez książki, kończąc na grach i zabawkach dla dzieci czy sprzętach codziennej użyteczności. Każdy może oczywiście także tu zajrzeć i wybrać coś interesującego dla siebie. Ideą przewodnią jest ekologia i zrzeszenie mieszkańców do wspólnego dbania o punkt. Ja sam otrzymałem ubrania męskie i buty oraz trochę książek. Dziękuję bardzo!

🍀Serdecznie dziękuję Alicji z Cognifide Polska za ponowne przekazanie kosmetyków zebranych w ramach akcji „Project Shoebox: pomóż innym w Międzynarodowym Dniu Kobiet”. Ogromna ilość kosmetyków, które otrzymałem, będzie systematycznie oddawana w ręce osób najbardziej potrzebujących.

🍀Bardzo dziękuję wspaniałym Wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, aby posegregować przekazane od Państwa ubrania i dary. Bartek, Nina, Marta i Martyna, a także pies Refleks, poświęcili całe niedzielne popołudnie selekcjonując rzeczy, a także przygotowując je do wydania na Dworcu. Jesteście wielcy!

🍀A podczas niedzielnej Zupa Wolności, udało mi się jak zawsze z pomocą uczestników rozstawić stoisko z ubraniami, książkami i sprzętem AGD. Wszystko rozeszło się w tempie błyskawicznym. Ilości ludzi bezdomnych i ubogich na Dworcu jednak nie są dobrą prognozą na zimę. Z powodów pandemicznych i związanym z tym kryzysem gospodarczym potrzebujących przybywa.🍀Dziękuję także Ziemowitowi za wspaniałe ubrania męskie.

🍀Oraz Agnieszce. Za niedzielną współpracę na poznańskim Dworcu Letnim.

Howhg!
Jacques