Ostatnie przygotowania na Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych

Hyvää joulua!

Dziś dobiegły końca świąteczne przygotowania na Wigilię dla Osób Bezdomnych, która odbędzie się już w najbliższy czwartek u Sióstr Elżbietanek na ulicy Łąkowej 4 w Poznaniu.

Przygotowaliśmy razem 160 paczek, w tym:

🎅 130 paczek dla Pań, na które składają się: podpaski, mydło, szampon, słodki smakołyk, pasta do zębów, szczoteczka, zestaw do manicure, krem oraz dodatkowo książka (od romansideł przez literaturę klasyczną) i płyta muzyczna (od Bacha po rocka).

🎁 30 paczek dla Panów: z mydłem, szamponem, skarpetami, maszynką do golenia, pianką i czekoladką.

❤️🧡💛 Nie jestem w stanie wymienić wszystkich Darczyńców, dzięki którym mogliśmy skompletować dzisiaj świąteczne paczki. Do Fundacji dochodziły przesyłki z całej Polski, a w ostanim czasie nie było dnia, żeby ktoś czegoś nie podwoził pod moje drzwi (przepraszam przy okazji za mojego głośnego psa). Kłaniam się wam wszystkim w pas i dziękuję w imieniu tych wszystkich, którzy zostaną obdarowani w ten wyjątkowy dzień. Jestem przekonany, że wielu z nich poczuje się przy Wigilii mniej samotnie. Poczują się dostrzeżeni. I choć na marginesie, to jednak ważniejsi. Jest Was wielu i jesteście wspaniali! 💚💙💜

⛵️ A teraz do brzegu Marynarze! 🌊

❤️ Odwiedził mnie dziś Marek Mondry, który przewiózł naprawdę okazałą ilość jedzenia z długim terminem ważności. Wszystko to zebrały dzieciaki z klasy 3a w szkole „Dębinka” z Poznania wraz z rodzicami. Pod czujnym okiem wychowawczyni Dagmary Więcek. Bardzo wam dziękuję. Żywność będzie dystrybuowana wedle potrzeb w najbliższym okresie.

💚 Dziękuję redaktorowi Sławkowi Bajewowi z Radia Poznań. Odbyliśmy ostatnio rozmowę na antenie i po niej rozdzwonił się fundacyjny telefon. Udało się zebrać w bardzo krótkim czasie masę ubrań męskich, butów, a także pościeli i kocy. Wszystko to będzie rozdysponowane po Nowym Roku w Ośrodkach Pomocowych.

💜 Na koniec dziękuję moim pomocnikom: Robertowi, Marianowi i Józefowi. Bez was niewiele mógłbym przedsięwziąć (choć dziś jeden z was zasłużył na porządne lanie od Mikołaja…).

Do zobaczenia na Wigilii.
Jacques de Chiffon

ps. Środków higienicznych oraz skarpet zebraliśmy od Państwa tyle, że nie byliśmy w stanie wszystkiego wykorzystać na paczki. To co zostało będzie dystrybuowane po Ośrodkach Pomocowych.