Kolejny dzień za nami!

Kochani! Kolejny dzień za nami. Wolontariusze i mieszkańcy Tarnowa ponownie stanęli na wysokości zadania. Cieszymy się, że taka oddolna inicjatywa porusza wasze serca i wciąż tyle ofiarujecie: czasu, serca, zapału i pieniędzy. Dziękujemy i kłaniamy się wam w pas. Pragniemy także zaznaczyć, że działają tu również Ukraińcy – czasami jest to najmniejsza rzecz jak przyniesienie z powrotem rzeczy, która nie pasowała, a czasami wytrwała praca godzinami na Wolontariacie.

Musimy jeszcze trochę przewietrzyć jeden z magazynów – dlatego na razie nadal prosimy Państwa o przechowanie ubrań u siebie. Jak tylko uporamy się z porządkami i wydamy jeszcze trochę odzieży Paniom z Ukrainy i ich dzieciom, wtedy będziemy informować o wznowieniu zbiórki. Za cierpliwość dziękujemy!

Z odzieży brakuje nam jedynie skarpet i majtek – damskich, dziecięcych i dla starszych chłopaków. Także rajstop kobiecych i dziecięcych. Jest także zapotrzebowanie na buty sportowe dla kobiet i nastolatków, także większe rozmiary. Ludzie przyjechali do nas często w losowo wybranych butach.

Wiele Pań przychodzi do nas w kiepskim stanie psychicznym. Są straumatyzowane, zamknięte w sobie, często trzeba im pomóc się odnaleźć, zaproponować jakiś ciuszek. Niejednokrotnie jest im nawet wstyd brać coś dla siebie. Myślą przede wszystkim o dzieciach. Dlatego uznaliśmy, że moglibyśmy im poprawić humor wręczając trochę artykułów kosmetycznych: pilniki do paznokci, cienie do powiek, tusze do rzęs, pudry i róże do makijażu, dezodoranty, kremy, lakiery do paznokci, błyszczyki, maszynki do golenia. Zdajemy sobie sprawę, że nie są to artykuły pierwszej potrzeby, jednak bardzo staramy się, aby choć przez chwilę na ich twarzach zagościł uśmiech i zapomniały o trudach wojny. Za takie upominki bylibyśmy bardzo wdzięczni!

Kolejna ważna kwestia to dzieciaki. Mamy jeszcze naprawdę sporo zabawek i zorganizowaliśmy dedykowany kącik, żeby mogły się bawić. Jednak chcielibyśmy móc im dać po słodyczu, batoniku, czekoladce. To zawsze działa!

Niezmiennie brakuje artykułów higienicznych dla bobasów. Pampersów, chusteczek nawilżonych, kremików do ich pielęgnacji, smoczków, butelek do karmienia, a także słoiczków z żywnością dopasowaną do ich wieku oraz mleka w proszku.

Zeszły nam także ręczniki, nie mamy kołder, poduszek, pościeli i kocy.

Potrzebne są mydła, szampony, podpaski.

Trudno jest nam wciąż prosić o Państwa pomoc… z naszej strony dajemy miejsce, czas i serce. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrobić jak najwięcej!

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek 17:00 – 20:00
Sobota 11:00 – 14:00
Niedziela nieczynne
Adres – Przeźmierowo, Wiosny Ludów 77
_____________________
Роздаємо одяг
Понеділок – п’ятниця 17:00 – 20:00
Субота 11:00 – 14:00
неділя закрито
Адреса – Przeźmierowo, Wiosny Ludów 77
Увага! Ми не пропонуємо квартири!
У нас є тільки що випустити.