Niezmiennie działamy!

Kochani! Niezmiennie działamy i pomagamy! Są dni, kiedy Wolontariusze muszą się przeciskać między potrzebującymi, bo tak ogromny jest tłok (a było to wczoraj!). Zamiennie i na nasze szczęście, są także dni spokojniejsze, jak ten dzisiejszy, kiedy można wszystko doprowadzić do porządku, ponownie poukładać, odkurzyć podłogę, umyć łazienkę. Wymienić te stojaki na wieszaki, które zdążyły popękać na nowe, albo starać się zreperować te co mamy. Tak, żeby zawsze był łatwy dostęp do ubrań, o co bardzo dbamy. Doszły nas nawet słuchy, że jesteśmy najlepiej zorganizowani z punktów pomocowych w całym Poznaniu! Ile w tym prawdy – nie wiemy, ale zawsze miło nam to słyszeć. 

Pytają Państwo często, kiedy uruchomimy ponownie zbiórkę ubrań. Stało się tak, że dostaliśmy trzy dostawy z gminnych punktów pomocowych, które obecnie zajmują się stricte artykułami spożywczymi i higieny osobistej i musimy się z nimi uporać. Jak tylko to zrobimy, będziemy Państwa znowu prosić o podzielenie się z nami tym co zalega w szafie i są skłonni się Państwo podzielić. Szczególnie jesteśmy zainteresowani kolekcją wiosna-lato! Jednak prosimy o jeszcze trochę cierpliwości! 

Z darami proponujemy podjeżdżać najlepiej w godzinach otwarcia punktu:
pn-pt 17:00 – 20:00 sb 11:00-14:00
Wtedy Wolontariusze szybko sprawdzą z Państwem zawartość siatek i będą mogli skierować to co Państwo przywieźli na odpowiednie działy. Obsługa jest tutaj bardzo miła i sprawna.

Z rzeczy, których wciąż nam brakuje:
👉 stojaki do wieszania odzieży!!! -niezmiennie nam ich brakuje, a to podstawowe narzędzie naszej pracy – jesteśmy zawsze niezmiernie wdzięczni nawet za jeden, choćby sporo wcześniej przeszedł!
👉 poduszki, kołdry, pierzyny oraz pościel
👉 ręczniki dla dorosłych
👉 buty sportowe we wszystkich rozmiarach
👉 odzież dresowa we wszystkich rozmiarach
👉 kurtki wiosenne
👉 bielizna: majtki, staniki, rajstopy, skarpety (dla dzieci i dorosłych)
👉 talerze, garnki, patelnie, sztuće oraz jednorazówki
👉 koce i śpiwory
👉 wózki dla dzieci, foteliki, łóżeczka, chodziki
👉 rowery i rowerki
👉 artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci
👉 konserwy, makarony, kasze, ryże oraz żywność dla dzieci (chcemy wydawać żywność w sobotę, czyli w dzień kiedy zamknięte są punkty gminne i Caritasu).

Serdecznie dziękujemy wciąż wszystkim niesamowitym osobom, które tak bardzo się angażują – często zdarza się, że ludzie przywożą potrzebujące się ubrać kobiety z dziećmi z odległych miejscowości. Zawsze miło jest nam rozmawiać z tymi osobami, która goszczą u siebie Ukraińskie kobiety i wymieniać się doświadczeniami oraz, oczywiście, wspierać nawzajem. Inne osoby przywożą wszystkie artykuły z naszej list i cierpliwie czekają na możliwość przywiezienia reszty ciuchów, kiedy nam się już zluzuje magazyn. Jest nam zawsze niezmiernie miło, kiedy czytacie nasze wpisy do końca – to wiele dla nas znaczy!

Z serdecznym pozdrwowieniem,
Jacki z Szafy

ps. Z pozdrowieniem dla Wolfram Stern za przygotowanie paczek żywieniowych, które rozeszły się błyskawicznie! Dzięki!
___________
Роздаємо одяг
Понеділок – п’ятниця 17:00 – 20:00
Субота 11:00 – 14:00
неділя закрито
Адреса – Przeźmierowo, Wiosny Ludów 77
Увага! Ми не пропонуємо квартири! Pokaż mniej