Kolejny tydzień pomocy za nami!

Kochani! Kolejny tydzień otwarcia Punktu Pomocowego za nami. Przez nasze progi przeszła trudna do oszacowania ilośc Kobiet i Dzieci z Ukrainy. Niektóre trafiają do nas same, inne są wciąż przywożone przez Dobrych Ludzi, którzy je goszczą i pomagają. Nikt do tej pory nie wyszedł od nas z pustymi rękami.

Punkt działa sprawnie tylko i wyłącznie dzięki grupie wspaniałych Wolontariuszek i Wolontariuszy, którzy wciąż poświęcają swój wolny czas, aby segregować rzeczy i pomagać w znalezieniu odpowiednich ubrań. Należy wam się za ten ogrom pracy wielki szacunek i brawa! Grupa Wolontariacka posiada na FB swoją grupę:
https://www.facebook.com/groups/414755230456501/

Punkt działa także dlatego, że wciąż odpowiadają Państwo na nasze apele i wciąż uzupełniają nasze zapasy o potrzebne rzeczy. Bez Was nie mielibyśmy się czym dzielić. Bardzo Państwu dziękujemy!

W tym tygodniu chcieliśmy szczególnie podziękować:
❤️Szczep 244 PDH im. batalionu NOW/ AK Gustaw – Harcerze przyszli w sobotę wielką grupą i zrobili porządki. Wspaniali z was ludzie i zawsze można na was liczyć!
❤️ Milena i jej mama przekazały dary ze zbiórki dwóch Pań z Niemiec, dzięki czemu mieliśmy kosmetyki i żywność na sobotę, kiedy inne lokalne punkty pomocowe są nieczynne
❤️ Tamara: za przeprowadzenie zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy – dzięki Tobie mamy sporo sprzętu AGD i niezbędnych artkułów.
❤️ Jest także jedna anonimowa firma, która przekazała nam cztery samochody kosmetyków i chemii – bardzo wam dziękujemy – wiecie kim jesteście!

Ze względu na niskie zapotrzebowanie ubrań męskich, Panie prowadzące nasz punkt podjęły decyzję i zminimalizowaniu działu męskiego na rzecz ubrań dziecięcych i damskich. Mimo to zawsze coś męskiego jeszcze się u nas znajdzie!Nadal mamy wstrzymaną zbiórkę odzieży. Zbieramy obecnie następujące rzeczy:

👉 stojaki do wieszania odzieży!!! -niezmiennie nam ich brakuje, a to podstawowe narzędzie naszej pracy – jesteśmy zawsze niezmiernie wdzięczni nawet za jeden, choćby sporo wcześniej przeszedł!
👉 poduszki, kołdry, pierzyny oraz pościel
👉 ręczniki dla dorosłych
👉 buty sportowe we wszystkich rozmiarach
👉 odzież dresowa we wszystkich rozmiarach
👉 kurtki wiosenne
👉 bielizna: majtki, staniki, rajstopy, skarpety (dla dzieci i dorosłych)
👉 talerze, garnki, patelnie, sztuće oraz jednorazówki
👉 koce i śpiwory
👉 wózki dla dzieci, foteliki, łóżeczka, chodziki
👉 rowery i rowerki
👉 artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci
👉 konserwy, makarony, kasze, ryże oraz żywność dla dzieci (chcemy wydawać żywność w sobotę, czyli w dzień kiedy zamknięte są punkty gminne i Caritasu).
👉 dzieci pytały o naklejki, do udekorowania swoich pokoi – może ktoś posiada?

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek 17:00 – 20:00
Sobota 11:00 – 14:00
Niedziela nieczynne
Adres: Przeźmierowo, Wiosny Ludów 77
___________
Роздаємо одяг
Понеділок – п’ятниця 17:00 – 20:00
Субота 11:00 – 14:00
неділя закрито
Адреса – Przeźmierowo, Wiosny Ludów 77
Увага! Ми не пропонуємо квартири!