Już działamy pod nowym adresem!

Kochani! Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne oraz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, otrzymaliśmy w użyczenie lokal na ulicy Magazynowej 25 w Przeźmierowie, gdzie kontynuujemy działanie Gminnego Magazynu Pomocy Humanitarnej. Doceniamy zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni! 

Naszą przeprowadzkę rozpoczęliśmy od sprzątania w nowym miejscu – koszenia trawy, zamiatania placu i samych porządków wewnątrz punktu, tak aby wszystko było gotowe na sobotę. Zawsze chcemy przyjmować potrzebujących w jak najbardziej dogodnych warunkach. Na punkcie zostało sporo towaru spożywczego i higienicznego, za co ogromnie dziękujemy Hani, która do tej pory prowadziła punkt z ramienia gminy. Zapasy uzupełniliśmy o to, czym sami jeszcze dysponowaliśmy, a także o ubrania, które będziemy nadal prowadzić.

Sobota minęła nam wyjątkowo przyjemnie i w pogodnej atmosferze. Jak zawsze spotkaliśmy się godzinę przed otwarciem i szykowaliśmy towar na wydanie. Na naszą inaugurację o godzinie 11:00 pojawiło się sporo zainteresowanych, choć gołym okiem było widać, że nie tylu co zwykle pod starym adresem. Jeszcze nie wszyscy wiedzą, że tu działamy, ale jesteśmy przekonani, że wieść się szybko rozniesie! Z drugiej strony życzmy wszystkim Uchodźcom, aby nasza pomoc była jak najmniej potrzebna. Trzymamy za wszystkich kciuki – oby udało Wam się znaleźć bezpieczne schronienie i pracę za godziwe pieniądze.

Na początku wpuszczamy po produkty spożywcze matki z dziećmi – poza kolejką, następnie resztę zainteresowanych. Wszystko odbywa się jednak w uprzejmości i poszanowaniu drugiego człowieka. Tak, że i nam się miło pracuje, co bardzo doceniamy!

Obecnie najbardziej brakuje nam żywności – chleba, który zawsze zbieramy i mrozimy na sobotę, żywności długoterminowej i artykułów higienicznych dla kobiet i dzieci. Przed nami wzrastająca inflacja i widmo kryzysu, ale jakimś szczęśliwym zrządzeniem losu nie brakowało nam do tej pory towaru, którym mogliśmy się dzielić. Wierzymy, że nadal tak będzie i dalej będziemy mogli dzięki Państwa szczodrobliwości nieść pomoc. 

W tym tygodniu dziękujemy serdecznie Wolframowi Sternowi za serki pleśniowe Valbon. Choć koło lodówki fundacyjnej nie dało się przejść od zapachu rodem z Francji, to jednak taki artykuł uszczęśliwił wiele osób – dzięki!

Wakacje sprawiły, że zostało niewielu Wolontariuszy. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do naszej wesołej kompanii, to zapraszamy chętnych w sobotę na godzinę przed otwarciem punktu, lub na naszą grupę FB:

https://www.facebook.com/groups/414755230456501

Jesteśmy czynni w sobotę w godzinach 11:00 – 13:00
Adres: ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo

Dary można zostawiać za płotem w siedzibie Fundacji:
ul. Wiosny Ludów 77, Przeźmierowo

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

🇺🇦 Увага! Нові дні та години роботи Центру допомоги Україні.

Працюємо лише:
СУБОТА  11:00 – 13:00
Інші дні ми зачинені!
Адреса: Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25