Nowy adres punktu!

🇵🇱 Kochani! Szykowała się przerwa wakacyjna, ale dzięki zaangażowaniu i nieustępliwości naszych Wolontariuszy, niniejszym została odwołana! Nasze działaczki zaaranżowały spotkanie z Zastępcą Wójta gminy Tarnowo Podgórne, panią Ewą Noszczyńską – Szkurat, na którym błyskawicznie i jednomyślnie doszliśmy do porozumienia, że Fundacja „Jacek z Szafy” weźmie pod swoje skrzydła Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej w Przeźmierowie na ulicy Magazynowej 25. Jest to dla nas ogromny krok do przodu. Dla mnie, jako prezesa Fundacji, ponieważ możemy z pomocą dla Uchodźców wyjść z mojego prywatnego domu, a także bardzo dobry wyznacznik współpracy pomiędzy władzami, a lokalnymi NGOsami. Dzisiaj pani Hanna Stasińska, która obsługiwała do tej pory punkt w Przeźmierowie z ramienia gminy, a także wielokrotnie ramię w ramię z nami współpracowała na niszy pomocowej od początku wojny, przekazała nam klucze. Dziękujemy – dopóki będziemy mogli być w punkcie, będziemy dbali jak o swój własny!

👉 Dary będziemy przyjmować tak jak do tej pory na ulicy Wiosny Ludów 77. Można je zostawiać za płotem, najlepiej w odpowiednio oznaczonych workach. Poszukujemy odzieży letniej i butów dla kobiet i dzieci. Cały czas jesteśmy ogromnie wdzięczni za żywność długoterminową – jest na wagę złota.

👉 Dodatkowo na prośbę noclegowni dla bezdomnych „Ogrzewalnia”, w Poznaniu na ulicy Krańcowej 10, zbieramy ubrania letnie i buty dla mężczyzn. Chłopacy mają obecnie ogromne braki i wszystko przyjmą z ogromną wdzięcznością!

❤️ W tym tygodniu ogromnie dziękujemy firmie LandStore.pl za kolejny transport pieluch i innych potrzebnych rzeczy! Dziękujemy Wam, że cały czas nas jeszcze wspieracie.

❤️ Dziękuję także niesamowitym Wolontariuszom, którzy jakimś sposobem znajdują w sobie nieskończone zapasy energii, angażują się w negocjacje w władzami, zajmują się logistyką, zakupem towarów i pozyskaniem na to środków. Jesteście wielcy! Według szacunków obsłużyliśmy dzisiaj ok. 100 stu osób.

👉 Punkt Pomocy Humanitarnej czynny jest w sobotę 11:00 – 13:00Adres: Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25

👉 Dary przyjmujemy na ulicy Wiosny Ludów 77, także w Przeźmierowie

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

🇺🇦 З липня ми працюємо за новою адресою:
Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25
Години та дні роботи: субота з 11:00 до 13:00

Пункт за старою адресою буде закритий.