Deszczowa sobota…

Ostatnia sobota minęła nam deszczowo. Jednak, mimo złej pogody, kolejka była nie mniejsza niż zwykle. Potrzebujący ustawili się chroniąc pod parasolami – pod jednym mieściło się i kilka osób. Wydawaliśmy nasz znany już chleb z Chrzanowa oraz mięso – wędzone schaby i boczki, parówki, kiełbasy i pasztety. Od anonimowych darczyńców dostaliśmy tyle tego towaru, że nie sposób było go zmieścić do fundacyjnej zamrażarki kubikowej. Dlatego lwia część mięsa trafiła do ukraińskich rodzin już w środę w nocy, kiedy Wolontariusze dowieźli do Fundacji towar – a to wszystko dzięki zaprzyjaźnionym Uchodźcom, którzy włożyli sporo siły, żeby uruchomić szybko kanały dystrybucji, tak aby nic się nie zepsuło do rana. Specjalne podziękowania dla Mariny!

W każdą sobotę obsługujemy około setki osób. Zwykle nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będziemy wydawać następnym razem, ani skąd weźmiemy kolejne dary. Zazwyczaj splot szczęśliwych przypadków sprawia, że trafia do nas jedzenie czy artykuły higieniczne, które jakoś starczają na kolejne otwarcie Gminnego Punktu Pomocy Humanitarnej. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że nikt kto by naprawdę nie potrzebował pomocy, nie spędziłby godziny w deszczu, czekając na swoją kolej po odbiór bochenka chleba i racji mięsa. Dlatego za wszelką pomoc materialną w dziedzinie żywności i artykułów higienicznych będziemy ogromnie wdzięczni.

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

Jesteśmy czynni w sobotę w godzinach 11:00 – 13:00
Adres: ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo

Dary można zostawiać za płotem w siedzibie fundacji na Wiosny Ludów 77

UWAGA! Prosimy nie zostawiać starych magnetowidów i kaseciaków i innych wiekowych sprzętów, które nikomu się w Fundacji nie przydadzą. Od tego jest OLX lub gratowisko na elektrośmieci TP-KOM. My nie prowadzimy śmietniska, a czasami niestety tak się właśnie czujemy. Także z powodu dużej ilości ubrań, które otrzymujemy, a które nie nadają się już do noszenia.

🇺🇦 Увага! Нові дні та години роботи Центру допомоги Україні.
Працюємо лише:
СУБОТА 11:00 – 13:00
Інші дні ми зачинені!
Адреса: Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25