Halo, halo…

Dzisiaj wszystko dokładnie porachowaliśmy w tabelce w Excelu, oraz z kalkulatorami w dłoniach, i doliczyliśmy, że miało miejsce tysiąc trzechsetne sto czterechsetne otwarcie Gminnego Punktu Pomocy Humanitarnej. Jesteśmy więc z siebie dumni, bo takie podliczenie wymaga nie lada zdolności matematycznych. Standardowo zamówiliśmy deszcz na sobotę, ponieważ uwielbiamy po zamknięciu latać z mopami na Punkcie i wycierać błoto, i taka właśnie pogoda, także dzisiaj, nas nie zawiodła. Okazuję się, że tylko sobotnie otwarcie naszego Punktu ratuje rejon przed kompletną suszą. Na szczęście oczekujący na pomoc mają się gdzie schować i chyba już wszyscy u nas zaakceptowali, że padać po prostu musi. Innym cudownym zrządzeniem losu udaje nas się wciąż zdobywać towar do wydawania, co obecnie zostało uznane przez naszych najstarszych działaczy za niezbadane zjawisko. U Jacka z Szafy pracują zarówno weganie i Ci, którzy jedzą mięso, natomiast obie grupy bez zażaleń segregują boczki, parówki i inne mięsiwa do wydawania. A to wszystko dzięki szczodrości naszych Anonimowych Darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Nadal otrzymujemy także od wspaniałych ludzi ubrania i buty, które niezmiennie cieszą się powodzeniem. Wciąż napływają do nas nowi ludzie i nadal często bez niczego. Państwa dary niezmiennie poprawiają ich sytuację bytową.

W tym tygodniu podziękowania przykazujemy dla Gmina Tarnowo Podgórne i Tarnowskiej Gospodarki Komunalnej TP-KOM, za udostępnienie nam dużych koszy. Jednego na makulaturę, drugiego na śmieci zmieszane. Działalność pomocowa niestety produkuje ogromne ilości odpadów. Dlatego kosze bardzo mocno usprawnią nasze działanie. Na tyle na ile jest to możliwe segregujemy odpadki i w tych trudnych czasach staramy się pozostać eko.

Przesyłamy także podziękowania dla Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie za przekazanie ogromnej ilości plecaków dla dzieciaków – i to nie pustych, a z wyprawkami wewnątrz. Będziemy je wydawać przez dwa ostatnie tygodnie sierpnia, tak, aby wszyscy mieli równe szanse na początku roku szkolnego.

Serdecznie dziękujemy również PZHGP-Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych za dobrą współpracę. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli tu zostać dłużej. Dziękujemy za zaufanie!

Zwykle nie ma tu miejsca na kwestie prywatne, jednak wyjątkowo wtrącę jeden mały grosz od siebie. Po półroczu nieustannych działań pomocowych, a więc od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie, biorę dwa tygodnie wolnego. Punkt pozostaje w rękach kompetentnych Wolontariuszy, którzy z uśmiechem na twarzy przyjmą w sobotę od Państwa dary lub obsłużą, jeśli przyjdą Państwo po pomoc, a fanpage na FB przechodzi w ręce starszych kaprali Justyny i Julii, które będą go dla Państwa przez najbliższy czas aktualizować, oraz odpowiadać na zapytania.

Do zobaczenia we wrześniu,
Jacques

Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej
ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo

Dary można zostawiać w sobotę na ulicy Magazynowej 25, w godzinach 10:00 do 13:00.
Pomoc wydajemy w sobotę w godzinach 11:00-13:00

Увага! Нові дні та години роботи Центру допомоги Україні.
Працюємо лише:
СУБОТА 11:00 – 13:00
Інші дні ми зачинені!
Адреса: Przeźmierowo, ul. Magazynowa 25