Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

Gotowi? Raz, dwa, trzy – startujemy!

☃️ Zapraszamy na Przedświąteczny Bazarek na Bazar Wyspiańskiego 26 Poznaniu. Będziemy tam w sobotę 25 listopada od godziny 12:00, tak długo jak starczy nam sił. Będzie można się z nami spotkać, porozmawiać, ale przede wszystkim kupić nasze świąteczne fanty: płyty, książki, zabawki, biżuterię i różne rozmaitości w symbolicznych cenach. To wszystko zasili nasz fundacyjny budżet, a za to zaproszenie dziękujemy wspierającej nas Elwirze Gorwie z MOPRu.

🥰 Nasze Wolontariuszki, Marzena i Magda, wyruszyły w podróż z darami, aż do miejscowości Rościnno, koło Skoków. Właśnie tam Pani Małgosia prowadzi świetlicę dla dzieci i młodzieży. Lokalne dzieciaki przychodzą tam po lekcjach i mogą liczyć na ciepłą herbatę i przekąskę, zabawę oraz pomoc w lekcjach. Są to dzieciaki przeważnie z domów z problemami. Pani Małgosia stworzyła im ciepłe miejsce, sama zorganizowała jego malowanie, załatwiła wyposażenie, a nawet wymianę drzwi. Wszystko, żeby dzieciaki miały wygodnie. Ucieszyła się ze wszystkiego co jej zawiozłyśmy. Nie spodziewała się tak ładnych rzeczy. Rozdysponuje to między inne świetlice w gminie i rodziny potrzebujące. A my cieszymy się, że mogliśmy pomóc!

Z naszych potrzeb:
❤️ Kochani! Potrzebujemy rowerek dla chłopca w wieku 5 – 6 lat, który ma zaleconą jazdę na rowerze, jako formę rehabilitacji bioder. Może ktoś o dobrym serce ma na zbyciu?

❤️ Dla Uchodźców przebywających w poznańskim Hotelu Dorian poszukujemy pralki i odkurzacza. Może ktoś właśnie wymienia u siebie takie sprzęty na nowe?

❤️ Wciąż zbieramy zabawki na Święta dla dzieciaków z ukraińskich domów dziecka. Transport od nas będzie wyjeżdżał na początku grudnia.

👉Serdecznie dziękujemy Poznan Bread of Life za kapitalne wsparcie w zeszłym tygodniu!
👉A za wpłaty następującym osobom: Łukaszowi, Grażynie, Paulinie i Annie – JESTEŚCIE WSPANIALI!

🙏 Jeśli także macie ochotę dołączyć do grona naszych darczyńców, serdecznie zapraszamy:
Rachunek Fundacji PLN: 26 1050 1520 1000 0090 8053 8086
ING Bank Śląski

Pozdrawiamy,
Jacki z Szafy

Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej
ul. Magazynowa 25, Przeźmierowo
Wydawanie pomocy: soboty 11:00 – 13:00
Przyjmowanie darów: poniedziałki 14:00 – 16:00, soboty 9:30 – 13:00

📚📙📜 A na koniec, dla największych twardzieli (bo tutaj dotrwali), ale o najbardziej wrażliwych sercach, trochę poezji z Kącika Literackiego:

Louise Glück „Lustrzane odbicie” (podział wersów zgodnie z oryginałem)

Dziś wieczorem zobaczyłam siebie w ciemnym oknie jako
wizerunek ojca, który tak
spędził życie
na myśleniu o śmierci, wykluczając
inne sprawy zmysłów,
więc koniec końców z tego życia
łatwo było zrezygnować, skoro
nie zawierało w sobie niczego: nawet
głos mojej matki nie mógł skłonić ojca,
żeby zmienił się lub zawrócił,
bo wierzył,
że gdy nie możesz kochać drugiego człowieka,
nie masz miejsca na ziemi.

🎈