Akcja świąteczna zakończona sukcesem!

🎁Drodzy sympatycy Jacka z Szafy – dzięki wspólnym wysiłkom akcja świąteczna zakończyła się sukcesem! W sobotę 16 grudnia wszystkie odwiedzające nas dzieci otrzymały paczki bożonarodzeniowe ze słodkimi niespodziankami i ich radość była ogromna! Dzięki przyjaciołom fundacji to co zostało przekazaliśmy dla poznańskich dzieciaków.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe:

🎅Dzielnym Wolontariuszom, za ich ogromną pracę i przygotowanie paczek i stworzenie w ten specjalny dzień wyjątkowej atmosfery dla dzieci.
🎅Firmie Pol-Mak Collection za eleganckie torebki świąteczne.
🎅Firmie Millano Group za podarowane słodycze.
🎅Wszystkim wspaniałym osobom, które zasiliły w ostatnim czasie nasze zapasy czekolady.
🎅Wszystkim dobrym ludziom, dzięki którym mieliśmy świąteczne fanty na kiermasze, które zasiliły nasz budżet – niesamowicie jest mieć takie wsparcie od Państwa!

👉W tym tygodniu dziękujemy także Fundacji Poznan Bread of Life za konkretne wsparcie i dziękujemy za cały wspólny rok pod waszymi skrzydłami! Bez was to by nie było to samo…

👉 Dziękujemy także dobrym ludziom z Chata Polska za ostatnie dostawy, jak i za kolejny rok wsparcia dla naszej działalności!

👉Serdecznie dziękujemy za całą tegoroczną współpracę Punktowi Pomocowemu z ulicy Grobla 27a w Poznaniu „Координаційний Центр„. Olha Hryhorash dysponuje pomiędzy potrzebujących Uchodźców, ale także Polaków, dostarczaną jej z naszego Punktu pomoc materialną – pieluchy dla seniorów, zabawki, ubrania i wiele innych potrzebnych rzeczy, a teraz dzięki jej staraniom udało się przekazać trochę zeszytów do trzech organizacji: Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, Yasna Izba oraz Fundacja Bilingwo. Dziękujemy!

🌠Kochani – na koniec ważna informacja. To był długi i trudny rok i także my musimy naładować akumulatory. Dlatego zaczynamy PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ. Punkt będzie otwarty już w poniedziałek 8 stycznia dla darczyńców, natomiast pomoc będziemy wydawać po raz pierwszy w sobotę 13 stycznia. Przepraszamy, ale bardzo liczymy na zrozumienie.

🎀Wszystkim życzymy spokojnego czasu w te święta i na cały nowy rok, a także dziękujemy za wszystko co otrzymaliśmy. I ponieważ chcemy na koniec dać Państwu choć najmniejszy prezent, wręczamy ten oto tekst Maxa Ehrmanna, na pokrzepienie serc.

„Desiderata”

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach – świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

⭐️

Wszystkiego co dobre,
Wasze Jacki z Szafy

⭐️